Badanie 2018
Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że raport wskaźniki HR 2018 został już opracowany. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, postanowiliśmy kontynuować badanie jeszcze w tym roku i na przełomie listopada i grudnia opublikować kolejny raport.

Wszystkich, którzy nie zdążyli dołączyć do naszego badania, serdecznie zapraszamy do udziału.
Planowana data wydania:
Listopad/grudzień 2018
Raport będzie dostępny jako:
PDF/EXCEL
Udział w badaniu pozwoli Państwu na porównanie z rynkiem 43 wskaźników z takich obszarów jak fluktuacja (16 wskaźników), absencja (8 wskaźników), efektywność pracy (13 wskaźników) i nakłady na szkolenia (6 wskaźników).
Czym jest raport WskaźnikiHR?
Raport WskaźnikiHR to opracowanie mające na celu wsparcie działu personalnego danymi na temat wszystkich istotnych obszarów zarządzania przedsiębiorstwem. Uczestnicy badania mogą w łatwy sposób porównać wyniki poszczególnych wskaźników firmy z rynkiem. Warto podkreślić, że nie wymagamy od uczestników samodzielnego obliczenia wartości wskaźników. Prosimy jedynie o dane wejściowe. Na ich podstawie dokonujemy obliczeń, sprawdzamy poprawność danych i pomagamy wyciągnąć wnioski z wyników.
Czego dowiem się z raportu?
W badaniu pytamy o cztery obszary: fluktuację, absencję, efektywność pracy i nakłady na szkolenia. Przy fluktuacji zwracamy uwagę na takie kwestie jak przyjęcia, zwolnienia, rotacja czy czas rekrutacji na poszczególne stanowiska. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić jak trudno jest pozyskać pracowników poszczególnych szczebli czy jaki poziom rotacji jest charakterystyczny dla danej branży. W ramach wskaźników absencji mierzymy m.in. absencję ogólną, chorobową, jednodniową czy liczbę dni urlopów na żądanie. Ich pomiar pomaga oszacować koszty absencji oraz określić jaką część absencji stanowi choroba pracownika. Wskaźniki efektywności informują m.in. o produktywności i rentowności pracowników, średnim wynagrodzeniu oraz nakładach na benefity. Ze wskaźników dotyczących szkoleń dowiedzą się Państwo, jaką część budżetu firmy przeznaczają na szkolenia, ile godzin przeciętnie pracownicy spędzają na szkoleniach, a także jaką część planowanego budżetu szkoleniowego rzeczywiście udaje się zrealizować.
Pełna lista badanych wskaźników jest dostępna tutaj.
Jakie są korzyści z uczestnictwa w badaniu?
Udział w badaniu uprawnia do zakupu raportu w cenie nawet o 80% niższej niż dla firm nie uczestniczących w badaniu.
Otrzymają Państwo raport zawierający wartości wskaźników dla Państwa firmy. Pozwoli to Państwu na łatwe porównanie z rynkiem bez obaw o różnice w sposobie liczenia poszczególnych wskaźników.
Korzyści z uczestnictwa
Raport udostępniamy w 3. wariantach, które różnią się poziomem szczegółowości dostępnych analiz. Podstawowy wariant raportu zawiera wyniki ogólnopolskie. Raport szczegółowy zawiera analizy w dodatkowych przekrojach z uwagi na wielkość firmy, region i typ działalności. Wybierając raport dedykowany mogą Państwo również stworzyć własną grupę porównawczą w oparciu o listę uczestników badania.
 Zakres dostępnych analiz
1 W przypadku raportu ogólnego firmy otrzymują wartości tylko tych wskaźników, których obliczenie było możliwe na podstawie przekazanych danych.
Badanie trwa od sierpnia do października. Publikacja wyników badania przewidywana jest na przełom listopada i grudnia 2018 roku.
Harmonogram badania
Uczestnictwo w badaniu składa się z następujących etapów:
  • podpisanie umowy zabezpieczającej poufność danych,
  • uzupełnienia arkusza Excel lub formularza na platformie wskaźnikiHR.pl,
  • telefoniczna weryfikacja arkusza z konsultantem Sedlak & Sedlak,
  • analiza danych i wykonanie obliczeń przez analityków Sedlak & Sedlak,
  • wydanie raportu i przekazanie wyników klientowi.
Analizy zaprezentowane w  raporcie dotyczą danych za 2017 r. (stan na 31 grudnia 2017 r.) 
W celu uzyskania listy uczestników raportu wskaznikiHR, prosimy o pozostawienie swoich danych. Nasi konsultanci skontaktują się z Państwem.
Potrzebujesz więcej informacji?
Dział wskaźnikiHR odpowie na Twoje pytania
tel. +48 12 625 59 18 (19)
Zapytaj o raport